top of page

אודות

מי אני?

הי אני מוריה

מורת דרך, אשת-רוח, יזמית ויוצרת המובילה טיולים חברתיים המציגים וחוגגים את השלם, המשותף והרבגוני שיש בארצנו. דרך טיולים בטבע לצד סיורים חברתייים החושפים לעושר התרבותי, האתני והדתי - באמצעות מפגשים עם נציגים מקרב הקהילות השונות המתקיימות בארצנו.

פסיכותרפיסטית (מטפלת רגשית) בעלת B.A במדעי ההתנהגות ומנחת קבוצות מטעם 'טבע ומהות' - מרכז לתהליכים רגשיים עם הטבע בגישת PRESENT THERAPY. גישה הנשענת על הטבע כמקור השראה ונחמה ורואה קשר הדוק בין המתרחש בטבע בחוץ - לבין עולם הרגש הפנימי.

מזה 10 שנים מלווה קבוצות ואנשים פרטיים בתהליכים שונים ומגוונים של התפתחות - על מנת לאפשר חיים טובים ומלאים במהות ומשמעות. מנחת סדנאות התפתחות אישית וטיפולים פרטניים בתהליכי התפתחות מודעות ותודעה בליווי מיינדפולנס, קלפי התפתחות ועבודה בטבע - לצד עבודה טיפולית עם ילדים ונוער.

 

התבוננות, טיול ויצירת מלאכות-יד.

טרנספורמציה במעברים שבין החוויה להוויה. 

טיפולים, טיולים וסדנאות 

לשיחת ייעוץ והרשמה

החזון שלי

כחלק מהחזון שלי אני עוסקת ביצירה ושימור מלאכות קדומות, צילום, כתיבה, טיפול והנחיה בכלים ומתודות שונות. כל אלו נעים על פני הציר של רוח וחומר וממזגים ביניהם באופן הרמוני ומלא השראה.

במהלך חיי הניעה אותי הסקרנות וחדוות הגילוי למפגש צבעוני ומרתק בין תרבויות, מסורות, צבעים וצלילים. גיליתי שהשוני בין האנשים (אם רק נעז להכיר) הוא הגורם המשלים והמחבר ביננו. החזון שלי הוא ליצור עולם טוב יותר, בו כל אחד ואחת מחוברים אל עצמם. אוהבים ומוקירים את עצמם ומיטיבים האחד עם השני.

מאז היותי קטנה, רציתי להדהד ולהשפיע, לגעת ולהניע עולמות - מקטן עד גדול. כך בישראל כמורת דרך המחברת את המטיילים למיתוסים, סיפורים ואמונות עליהם גדלו, דרך חוויית הביקור בארץ - ובקרב הקהילות בצפון אמריקה (קנדה וארה"ב) עימן עבדתי כשליחה קהילתית במסגרות שונות. כמטפלת רגשית (פסיכותרפיסטית) החוקרת יחד עם המטופל את האמונות, התפיסות ומערכות אמונה והתנעה – על מנת לאפשר לו להכיר עצמו טוב יותר, להכיר בערכו ולבטא עצמו ועוצמתו.

להבנתי, ישנם נתיבים אינספור בעולמנו - כל אחד והנתיב שלו להיות בנוכחות. דרך יצירה בטבע או בבית יוצר, מזין ועוטף. דרך טיול והיכרות עם עולם החי והצומח או מפגש עם אומן בארץ קרובה-רחוקה, כאן מתחת לאף. דרך פגישה פרטנית בקליניקה או יציאה אל הטבע.

 

כל אחד ואחת והנתיב שלו/ה להיפתח, להתחבר ולהיות נוכח/ת במלואו/ה.

שמי 'מוריה' הוא המנחה את העשייה והיוזמה בבסיס המיזם ביומיום. כמורת דרך של הארץ - וכמורת דרך רוחנית. הרצון שלי הוא שכל אחד ואחד יוכל להתחבר אל הילד הפנימי שבו. להכיר את עוצמותיו וחולשותיו - ומשם להיות פנוי ונכון לראות את צרכי האחר. להתעצם על מנת להעצים.

דמיינו לכם עולם שבו אנשים קשובים לעצמם, אוהבים את עצמם, יוצרים את עצמם ומגשימים את החלומות הכי כמוסים שלהם. דרך החומר. דרך המבט המחודש בשבילים המוכרים. זהו החזון שלי. זוהי נקודת המוצא לסקרנות ותשוקה שאין לה התחלה וגם לא סוף.

ידיעת הארץ ואנשיה, אהבה גדולה לעצים, לפרחים, חבלי הארץ והנחלים שמעצבים וזורמים דרכה. היכרות עם המקומיים, הנרטיבים, האמונות, השפות ולמידת המלאכות המסורתיות – הייחודיות לארצנו. חקר של נפש האדם ורוח האלוהות המפעמת בכל אחד ואחת מאיתנו - ואהבה תשוקה ורצון טוב להדהד ולהשפיע. אלו הם עמודי התווך בבסיס העשייה שלי.

מתוך ניסיוני העשיר והצבעוני אני מזמינה אתכם לתהליך המשלב הליכה עם הרוח.

להתמיד להתחדש - ולפגוש את עצמנו ואת האחר ממקום חדש.

הלך-רוח

יונתן תמונת פרופיל

זכיתי להכיר את מוריה דרך ניהול משותף של קהילת תגלית בישראל. זוהי מתנה גדולה עבורי ללמוד ממנה ולחוות את עשייתה. 

מוריה מורת דרך יצירתית, יזמית חברתית המשלבת בין גוף לנפש באמצעות מנעד יכולות רחב. היא מייצרת מרחבים מקבלים ואמיצים לפתיחת הלב בערוצים שונים, דוגמת טיפול הוליסטי, קריאה בקלפים, תרפיה בטבע ועוד.

יונתן ארנון

מנהל קהילת ערבים יהודים בירושלים, יזם חברתי ותלמיד ללימודי רבנות.

bottom of page